Haber

İstanbul’da kara para operasyonu: Milyonlarca lira değerindeki saatlere el konuldu

İstanbul narkotik polisinin kara para aklayıcılara karşı 5 ilde düzenlediği operasyonda yeni ufuklara ulaşıldı. 23 üyesi gözaltına alınan suç şebekesinin uyuşturucu baronu JJL ile Türkiye’de faaliyetlerini yürüten NY aranırken, operasyonda ele geçirilen ve milyonlarca liraya mal olan saatler dikkat çekti.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, MASAK ve Narkotik Hataları Daire Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen kara para aklama operasyonunda 23 zanlı yakalandı ve hata ağının kilit ismi; Europol tarafından uyuşturucu baronu olarak en çok aranan isimlerden biri olan JJL ve Türkiye’deki faaliyetlerini yürüten NY’nin yurt dışında olduğu belirlendi.

Milyonlarca lira değerindeki saatler ilgi gördü

Polis soruşturmasının çarpıcı detaylarına ulaşıldı. İstanbul, Muğla, Antalya, Ankara ve Aydın’da düzenlenen eş zamanlı operasyonda 2 yıla yakın teknik ve fiziki çalışmanın ardından yakalanan 23 zanlının polisteki sorgusu devam ederken, operasyonda ele geçirilen saatler, valizler dolusu dolar ve külçe altınlar Milyonlarca lira değerindeki baskın dikkat çekti. Hollanda ve Belçika başta olmak üzere birçok AB ülkesinde kokain ticareti ve farklı suç örgütleri tespit edildi ve şebekenin Türkiye’deki mevcut menkul ve gayrimenkulleri dahil 1 milyar lirayı aşkın mal varlığına el konuldu. Operasyonda saklandıkları konut ve işyerlerinde yapılan aramalarda 100 milyon liranın üzerinde nakit para ve değerli eşyalar ele geçirildi. Evlerde ele geçirilen eşyaların ortasında bir bavul dolusu döviz, dünyaca ünlü markaların kol saatleri ve külçe altınların bulunduğu görüldü. – İSTANBUL

haberdernekpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu