Haber

İstanbul’da yakalanan 108 hayvan Gaziantep’te koruma altına alındı

İSTANBUL’un farklı noktalarında ele geçirilen ve yurda kaçırıldığı belirlenen 108 hayvan, Gaziantep’e getirilerek hayvanat bahçesinde koruma altına alındı.

İstanbul’da polis tarafından ele geçirilen ve yurda kaçırıldığı belirlenen 108 hayvan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne getirilerek yeni yuvalarına yerleştirildi. 65 kilo ağırlığındaki piton yılanları başta olmak üzere Çin su ejderleri, iguanalar ve makak maymunlarının da aralarında bulunduğu hayvanlar sağlık kontrollerinin ardından yuvalarına yerleştirildi.

Hayvanat bahçesinin yeni üyelerinin tanıtıldığı programa Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de katıldı. Yeni üyelere en iyi koşullarda ve doğal ortamlarına uygun olarak bakılacağını belirten Fatma Şahin, “Buraya gelen canlanıyor. Mutlu bir şekilde hayatına devam ediyor. Burada doğurganlık çok yüksek. Normalde aslanlar ve kaplanlar var. en fazla ikiz doğursun burada dördüz. Onlar mutluysa biz de mutluyuz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Savunma Daire Başkanı Celal Özsiyer, sağlık kontrolünden geçirilen hayvanların yuvalarına yerleştirildiğini belirterek, “Kehre getirilen hayvanlar sürüngen yüklü. Albino pitonları, kaya pitonları, bal pitonları var. , baranlar, Çin su ejderleri, “Gaziantep’e kertenkele ve iguanalar başta olmak üzere papağan ve makak maymunları olmak üzere 108 hayvan getirdik. Burada sağlık denetimleri gerçekleştirdik. Hayvanların sağlık durumunda herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Denetimlerinin ardından doğal ortamlarında yaşamlarına devam edecekler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu