Haber

Kuzey Dakota Valisi Doug Burgum, 2024 başkanlık seçimleri için adaylığını açıkladı

YENİ ABD’de, Kuzey Dakota Valisi Doug Burgum, 2024 başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti’den aday olduğunu açıkladı.

Burgum seçim kampanyasını memleketi Kuzey Dakota’da “Değişen ekonomimiz için yeni bir lider” sloganıyla başlattı.

Konuşmasında Kuzey Dakota’daki ekonomik yatırımlarından bahseden Burgum’un kampanya açıklaması ekonomi ağırlıklıydı.

Ekonomiye, güç bağımsızlığına ve ulusal güvenliğe odaklanan bir başkana ihtiyaç olduğunu söyleyen Burgum, “İşte bu nedenle bugün ABD başkanlığına adaylığımı resmen açıklıyorum.” söz konusu.

“Öncelik ekonomi olmalı”

Burgum, Wall Street Journal’da yazdığı yazıda, ABD Başkanı Joe Biden’ın 2024 başkanlık seçimleri için adaylığını açıklarken görünürde “ekonomik vizyonundan” bahsetmemesini eleştirerek, ekonominin birinci öncelik olması gerektiğini belirtti. .

Yerli inovasyon ve enerji üretiminin güçlendirilmesinin önemine vurgu yapan Burgum, bunun doların değerini artırabileceğini, Çin ve İran’ı durdurabileceğini ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi gibi savaşları önleyebileceğini savundu.

Burgum, “Çin ile soğuk savaşı kazanmak için ordumuzu yeniden inşa etmeli ve ulusumuzun güçlü konumunu yeniden oluşturmalıyız.” açıklamasını yaptı.

Teknolojik girişimciliğiyle tanınan 66 yaşındaki Burgum, 2016’dan bu yana Kuzey Dakota Valisi olarak görev yapıyor. Burgum, kürtaj yasağı ve trans bireyler sporMaçlarına katılım kurallarına bazı kısıtlamalar getirmesiyle tanınır.

2024 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylar

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Florida Valisi Ron DeSantis, ABD’nin eski BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, genç multimilyoner Vivek Ramaswamy, iş adamı Perry Johnson, muhafazakar siyahi radyo sunucusu Larry Elder, Senatör Tim, Cumhuriyetçi Parti’den adaylığını açıklayanların arasında. ABD’de 2024 başkanlık seçimlerinde dün yarışa katılan Scott, siyasetçi Asa Hutchinson ve eski New Jersey Valisi Chris Christie.

ABD eski Başkan Yardımcısı Mike Pence bugün cumhurbaşkanlığı adaylığını resmen açıkladı.

Demokrat Parti lideri Joe Biden, eski ABD Başkanı John F. Kennedy’nin yeğeni Robert F. Kennedy Jr. ve yazar Marianne Williamson adaylıklarını resmen açıklamıştı.

ABD’li akademisyen ve aktivist Cornel West, seçimlerde Halk Partisi’ne aday olduğunu açıkladı.

habercinarcik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu