Haber

Özel eğitimde toplumsal farkındalık kursları

ANKARA (İGFA) – Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçi başta olmak üzere 18 yaşını dolduran tüm bireyler için “Özel Eğitimde Toplumsal Farkındalığı Artırma Kursu” hazırlanarak e-Yaygın sistemine tanımlandı.

Bu kapsamda Kasım ayı prestijiyle ülke genelinde açılan 109 kursla 3 bin 29 çalışana “Özel Eğitimde Toplumsal Farkındalığı Artırma Kursu” verildi. Kelam konusu kurs faaliyetlerine valiliklerce devam edildiği belirtilirken, okul servis araç şoförleri ile rehber çalışana yönelik özel eğitim kurslarının da düzenlediği kaydedildi.

Kasım ayı prestijiyle ülke genelinde açılan 402 kursta 13 bin 245 işçiye “Okul Servis Araç Sürücüleri ile Rehber Personele Yönelik Özel Eğitim Bilgilendirme Kurs Programı” verildi.

Toplumun tüm bölümlerine yönelik planlanan kelam konusu kurslarla özel eğitim muhtaçlığı olan bireylerin okul ve sınıflarına taşınması hizmetinde vazife alan rehber işçi ile servis sürücülerinin hizmet sırasında ortaya çıkması olası problemleri öngörmeleri, bu meselelerin tahliline yönelik önlemler alabilmeleri ve böylelikle özel eğitim gereksinimi olan bireylerin daha inançlı taşıma hizmeti alabilmeleri amaçlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu